pon. - pt 9:00 - 20:00 sob 9:00 - 17:00 Warszawa ul. Krępowieckiego 10 lok U13 (za Carrefoure’em)
instytut.urody@krepowieckiego10.pl +48 516 615 179

27
Wrz

Fotoepilacja

Zabieg przy użyciu światła IPL jest jedną z najpopularniejszych metod walki z nadmiernym owłosieniem. Usuwanie włosów odbywa się dzięki zastosowaniu energii świetlnej, która zamieniana jest na energię cieplną  a ta z kolei wychwytuje barwnik włosa umiejscowiony w jego cebulce dzięki czemu ulega ona zniszczeniu.

Dla uzyskania zadowalających efektów należy wykonać serię zabiegów w odstępach od 4 do nawet 12 tygodni (w zależności od partii ciała, którą poddajemy fotoepilacji).Zalecenia przed zabiegiem:1 dzień przed zabiegiem należy ogolić obszar zabiegowy maszynką, włoski mogą być lekko widoczne na skórze do 3 tygodni przed zabiegiem nie wykonujemy peelingów chemicznych  obszaru, który będzie poddawany działaniu fotoepilacji lub fotoodmładzania 3 tygodnie przed zabiegiem rezygnujemy z innych form depilacji (wosk, depilator, krem) 5 dni przed zabiegiem nie opalamy się na słońcu i w solariach 7 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z samoopalacza 2 tygodnie przed zabiegiem unikamy zażywania preparatów fotouczulających (np.: beta-karoten, retinoidy, tetrackliny, antybiotyki i maści dermatologiczne) 1 tydzień przed zabiegiem unikamy przyjmowania ziół (dziurawiec, nagietek, miłorząb, jeżówka). 1 tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania kremów z retinolem (wit. A) i kwasami owocowymi. Zabiegi fotoepilacji są skuteczniejsze, gdy skóra jest dobrze nawilżona, dlatego wskazane jest picie większych ilości wody zarówno przed jak i po zabiegu.

Zalecenia po zabiegu:

  • Należy unikać  przegrzewania skóry w dniu zabiegu(np.sauna).
  • Przez 2 tygodnie po zabiegu unikamy intensywnego opalania miejsca zabiegowego na słońcu i w solarium a w okresie letnim pamiętamy o stosowaniu kremów ochronnych z wysokim filtrem min.30 SPF.